Książka wypełniona przerażającymi historiami

Fani horrorów będą zachwyceni najnowszą książką Christophera Berry-Dee. W końcu nic tak nie przeraża, jak okrutna zbrodnia. Jeszcze większe powody do strachu będzie miał czytelnik świadomy prawdziwości opisywanych wydarzeń. Celem autora książki Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów nie wydaje się jednak straszenie dla samego straszenia. Przeciwnie, Christopher Berry-Dee od lat zgłębia umysły najokrutniejszych zbrodniarzy świata. Nie po to, by szokować i wzbudzać społeczną panikę. Dąży on natomiast do wyjaśnienia podstaw brutalnego zachowania. Co czyni człowieka psychopatą? Po czym poznać potwora w ludzkiej skórze i czy da się przed nim obronić? Rozmowy z psychopatami nie zawsze udzielają tu jasnej odpowiedzi. Pokazują natomiast, jak przerażający bywa brak jakichkolwiek ludzkich odruchów.

Za murami więzienia

Rozmowa z psychopatą nie jest łatwa. To mistrz konwersacji, często ujmujący urokiem i szczerością. Potrafi jednak w mgnieniu oka zmanipulować rozmówcę, a brak empatii i wyrzutów sumienia czyni go niezwykle niebezpiecznym. Christopher Berry-Dee przeprowadził wywiady z wieloma przestępcami. Zyskał ich zaufanie i skłonił ich do opisania swoich czynów. Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów nie są lekką lekturą. Czytelnik powinien przygotować się na:

  • sceny pełne brutalności,
  • skrajne emocje towarzyszące kolejnym rozmowom,
  • poczucie niepewności, a nawet strachu.

W zamian otrzymuje się natomiast pogłębioną analizę ludzkiej psychiki. Autor Rozmów z psychopatami dotarł do źródła, rozmawiał z najgorszymi z najgorszych. Pokazał złożoność tematu psychopatii na prawdziwych przykładach. Po przeczytaniu tej książki czytelnik będzie wiedział więcej o psychopatach, ich zachowaniu, a nawet niektórych schematach myślenia. Czy takie informacje mu się przydadzą? Być może nie, ale mimo wszystko warto nimi dysponować. Poszerza się w ten sposób swoje postrzeganie świata.

Szokujące zbrodnie

Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów to zarazem zapis wielu okrutnych zbrodni. Christopher Berry-Dee od lat zajmuje się kryminologią, więc ten temat nie jest mu obcy. We wspomnianej książce zdecydował się jednak nawiązać do najbardziej brutalnych historii ostatnich lat. Ich opisy szokują, ale służą pokazaniu drugiego dna. Wpisują się w poszukiwanie odpowiedzi, co skłoniło tytułowych potworów do robienia tak brutalnych rzeczy. I dlaczego, wbrew naturalnym ludzkim instynktom, nie odczuwają z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com